bugün
gündem
Ripple ve Western Union Ortaklığı
06.07.2018 18:46
Western Union kripto para dünyasıyla ilişkilerini geliştirmeye devam etmesine rağmen, şirketin yeni aldığı patent içeriğinde Ripple’a dair bir bilgiye rastlanmaması akıllarda soru işareti oluşturdu.
Ripple’ın geliştirdiği kripto para XRP ocak ayı başlarında prestiji yüksek anlaşmalar imzalayarak yaygınlaşma adına büyük adımlar atmıştı. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse yaptığı bir duyuruda dünyanın para transferi sektöründe en çok kullanılan üç şirketiyle çalışacaklarını ve bu şirketlerin XRP kullanacaklarını duyurmuştu. O zamanlar MoneyGram ve Western Union XRP tabanlı transfer işlemleri yapmak adına ön plana çıkmıştı. MoneyGram tarafından Walmart2Wolrd’ün yapımı devam ederken, Western Union CEO’suysa XRP’nin deneme sürümünün başarıya ulaşmadığı hakkında yorumlarda bulunmuştu. Western Union CEO’su Hikmet Ersek XRP’nin sınır ötesi para transferlerinde kullanılması hakkında şunları ifade etti:

Western Union’ın düşük maliyetli olmaması sürekli eleştirilir ancak düşük maliyetli işlemleri XRP testlerinde de göremedik. Pratik olarak hala çok pahalı.

Ersek’in yorumları Ripple takipçileri ve yatırımcıları tarafından hoş karşılanmadı. Western Union ve XRP ortaklığı şu anda 6. ayında, bu yüzden Ersek çok az veriden yola çıkarak sonuca vardığı konusunda uyarıldı. Ripple Wester Union CEO’sunun yaptığı açıklamaya yanıt olarak, Western Union’ın XRP işlemlerini yeterince test etmediğini ve kripto paranın sınır ötesi para gönderimlerinde dahi kullanmadığını belirten bir açıklama yaptı:

Yeterince büyük hacimde işlemler yapmadıklarını düşünüyoruz, sadece 10 işlem yaparsanız tabii ki büyük oranda tasarruf edildiğini göremezsiniz. Western Union bir ayda milyonlarca işlem yapıyor bu yüzden 10 işlemin çarpıcı bir sonuç vermemesi normal karşılanabilir.

Western Union XRP deneme sürümünü sadece Amerikan Doları ile Meksika Peso’su işlemleri arasında kullandı ve tasarruf sağlayabilecek durumları daha fazla sınırlandırmış oldu.

Wester Union’ın kripto para patentleri

Western Union geçtiğimiz günlerde kripto paralarla ilgili önemli bir adım attı. Kripto para ağları temelinde, güvenli ödemeleri ve para gönderimi tamamlandığında bildirimleri yapabilen bir sistemin patenti alındı. Bu patent içerisinde XRP’nin adı anılmadı. Yine de Western Union’un bu davranışı kripto paraları plan dahilinde tuttuklarını ve belki de XRP’nin yanı sıra diğer kripto paraları da kullanmayı planladıkları anlamına gelebilir.

Kaynak: Ethereumworldnews
entry girmek için giriş yapınız.
sözlük kuralları yenilendi. yazmadan önce bakmak ister misin?

Araç Sağlayıcı: Investing.com