bugün
gündem
“Bitcoin’i Bir Anda $3.000 ile $5.000 Arasında Bulabiliriz”
05.07.2018 18:35
Kripto para piyasası uzun süreli bir düşüşün ardından yeniden yaşam belirtisi verdi. Geçtiğimiz hafta kripto para piyasasında %15’lik bir yükseliş yaşandı. Ancak, bazı uzmanlar Bitcoin’in yeni bir rekora imza atmadan önce bir süre daha düşüş yaşayamaya devam edeceğine inanıyor.
Kripto para piyasasındaki genel yükselişle birlikte yatırımcılar da rahat bir nefes aldı. Bitcoin, haziran ayı içerisinde, yılın en düşük seviyesi olan 5.750 dolara gerilemişti. Bitcoin’in fiyatına yönelik tartışmalar sürerken temmuz ayının ilk günleriyle birlikte %15’lik bir yükseliş, kripto para yatırımcısını yeniden umutlandırdı.

Bitcoin’deki yukarı yönlü fiyat hareketine rağmen bazı uzmanlar aşağı yönlü bir kırılmanın gerçekleşeceğini iddia ediyor. Finansal veri sağlayıcısı ADVFN CEO’su Clem Chambers, Bitcoin’in fiyatının düşmeye devam edeceğini düşünüyor. Chambers, katıldığı bir Blockchain konferansında Express U.K muhabirinin sorularını yanıtladı. Bitcoin’in yeniden 20.000 dolara ulaşmadan önce 2.000 dolar seviyesine kadar gerileyeceğini öngören Chambers, Blockchain teknolojisine yönelik şunları kaydetti:

Blockchain tıpkı internet gibi geleceğe açılan bir kapı. Bitcoin de muhtemelen bu geleceğin bir parçası olacak. Dünyada gerçek bir para sorunu var. Dolaşıma yetecek kadar para basılmıyor. Kripto paralar ise o boşluğu dolduracak.

Kripto para borsası BitMex’in CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin’in 50.000 dolara ulaşmadan önce 3.000 dolar seviyesine kadar gerileyebileceğini iddia etti. CNBC’nin Fast Money programına konuk olan Hayes şunları kaydetti:

Bir yıl içerisinde 20 bin dolara ulaşan bir şeyin düzeltme hareketi sonucu 6 bine gerilemesinin normal karşılanması gerektiğini düşünüyorum. Bitcoin’i bir anda $3.000 ile $5.000 arasında bulabiliriz. Ancak, SEC tarafından onaylanmış ETF (Borsa Yatırım Fonu) düzenlemesinin Bitcoin’i yeniden 20.000 dolar hatta 50.000 dolar seviyesinde görmemize neden olabilir.

İlk dönem Bitcoin yatırımcılarından Ran Neu Ner ise Bitcoin için 5.350 dolar seviyesine işaret etti. Ran, Bitcoin fiyat hedefinin önümüzdeki iki hafta içerisinde gerçekleşmesini beklediğini kaydetti.

BKaynak: Newsbtc
entry girmek için giriş yapınız.
sözlük kuralları yenilendi. yazmadan önce bakmak ister misin?

Araç Sağlayıcı: Investing.com